Úspěšně pokračujeme v tradici výroby elektroinstalačního úložného materiálu v Kolíně. Ta se naplno rozjela v roce 1926. Díky moderním technologiím umožňující neustálý vývoj produktů, můžeme říci, že KOPOS KOLÍN a.s. určuje trend, kterým se vývoj elektroinstalačního materiálu bude ubírat.

V současné době vyrábíme více než 5 000 produktů. Mezi naše nejprodávanější výrobky patří elektroinstalační krabice, lišty, trubky, soustava chrániček pod obchodní značkou KOPOFLEX® a KOPODUR®, dělené chráničky KOPOHALF®, parapetní kanály, kabelové nosné systémy. S rostoucími nároky pro bezpečnost objektů jsme rozšířili a zavedli do nabídky systémy se zachováním funkčnosti při požáru. První test proběhl v roce 2009. Nabídka výrobků z bezhalogenových materiálů i nahrazení olova v plastových směsích představuje přínos k ochraně životního prostředí a přispívá k vysokým standardům bezpečnosti budov. Vyrábíme také unikátní produkt, využitelný zejména v lékařském a jaderném průmyslu. Jedná se o stínící tvarovku NEUTROSTOP, které se používá jako ochrana okolí před neutronovým zářením.

Zvyšující se požadavky trhu v ČR i v zahraničí nás motivují rozšířit působení do dalších zemí. Produkty KOPOS se nyní vyrábí na dvou místech, v Kolíně a v Žitomírské oblasti ve vesnici Privorotie na Ukrajině. Velký zájem o naše výrobky v zahraničí vedl firmu od roku 1997 k zakládání dceřiných společností nejprve v Evropě a poté i v zámoří. V současné době samostatně fungují v 9 zemích, a to na Slovensku, Ukrajině, Gruzii, Polsku, Maďarsku, Chorvatsku, Rumunsku, Německu a v Dominikánské republice. Zahraniční obchodní aktivity firma rozvíjí a upevňuje své pozice na trhu téměř v celé Evropě a také v dalších částech světa.

V současné době firma zaměstnává více než 400 lidí a v dceřiných společnostech jich působí na 150. Za úspěchem značky KOPOS stojí z velké části její zaměstnanci. Ve firmě mnohdy pracuje i několik generací, počínaje výrobou až po obchod. KOPOS KOLÍN a.s. je držitelem certifikátů podle norem ISO 9001, ISO 14001 a ISO 50001, Česká kvalita a osvědčení Bezpečný podnik.

KOPOS KOLÍN a.s.
Havlíčkova 432, Kolín IV
280 02 Kolín

IČ: 616 72 971
DIČ: CZ61672971

Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 3689.


Logo KOPOS                    Logo KOPOS                    Logo KOPOS

Logo KOPOS                    Logo KOPOS                    Logo KOPOS