12.5.2017

Vstupné na letošní 54. ročník festivalu dechové hudby Kmochův Kolín bude díky společnosti KOPOS KOLÍN a.s., zcela zdarma. Stalo se již tradicí, že se firma v rámci sponzoringu podílí na kulturních, společenských či sportovních akcích ve svém regionu. Naše podpora patří především neziskovým organizacím, jako jsou například Dětské centrum v Kolíně, Svaz tělesně postižených, občanské sdružení VOLNO, školy či sportovní kluby.

Několik let je také naše společnost dlouholetým sponzorem festivalu v Kolíně. Proto bylo rozhodnutí, podpořit Město Kolín, jasnou volbou. „Naším záměrem, proč jsme se rozhodli převzít náklady za vstupné, je umožnit návštěvu tohoto velkolepého hudebního svátku města Kolína s mezinárodní účastí každému a každý den festivalu. Chceme dlouhodobě podporovat výjimečnost a tradici tohoto festivalu dechové hudby v Kolíně. Odměnou pro nás bude, když spokojené publikum zaplní celé kolínské náměstí,“ upřesňuje k festivalu generální ředitel Josef Vavrouch.

Částka, kterou KOPOS zaplatí, je vypočítána jako 1,2 násobek loňských příjmů ze vstupného. Lístky zakoupené v předprodeji lidé mohli vrátit v pokladně Městského úřadu Kolín na Karlově náměstí. Na základě předložení dárkové vstupenky dostali peníze zpět.

Festivalová dramaturgie i pro tento ročník opět chystá zajímavý program. Slibuje změny i oživení. Ze stálic určitě nebudou chybět dechové orchestry města Kolína, kolínské mažoretky či zahraniční dechové orchestry z Chorvatska, Německa, Rakouska, Maďarska či Slovenska. Jako vždy doplněno o zajímavé hosty. Tentokrát v Kolíně vystoupí Hradišťan s Jiřím Pavlicou, Spirituál kvintet, Mňága a Žďorp, Jana Kirschner, Laura a její tygři nebo David Kraus.

54. ročník Kmochova Kolína proběhne ve dnech 9. – 11. června 2017 převážně v Kolíně a část programu také v Kutné Hoře. Všichni příznivci nejen dechové hudby jsou srdečně zváni.

Bližší informace o festivalu naleznete na www.kmochuvkolin.cz Případné dotazy Vám zodpoví pracovnice Městského úřadu Kolín Ing. Gabriela Malá, tel.: 603 253 025.